• ŘÁDNÝ ZÁPIS DO MŠ

Řádný zápis do MŠ, s nástupem dítěte v září následujícího školního roku, probíhá na začátku května (přesný termín bude vždy upřesněn na webových stránkách mateřské školy v sekci aktuality). Zápis a postup zápisu je jednotný pro celou Ostravu.

Žádosti se vyhodnocují na základě kritérií stanovených ředitelem školy.

Podrobné informace najdete zde: https://ms.ostrava.cz/info/

PRŮBĚŽNÝ ZÁPIS DO MŠ

Průběžný zápis do MŠ je možný pouze v případě, že mateřská škola má během roku volnou kapacitu. V katalogu mateřských škol najdete příslušnou školku, do které chcete dítě přihlásit a v případě, že se u názvu MŠ vyskytuje ikona , je průběžný zápis možný. V tomto případě se děti přijímají v pořadí podané žádosti a jsou přijímány do naplnění kapacity mateřské školy.

DOKLADY POTŘEBNÉ K ZÁPISU

• Elektronická Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání
        • Vyplněná a podepsaná Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání
        • Doklad o očkování (příloha) potvrzený lékařem. Součástí tiskopisu je dále Vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte, toto lze odevzdat až po rozhodnutí o přijetí.
        • Kopie rodného listu dítěte (příloha)
        • V případě cizinců doklad o přechodném pobytu dítěte (příloha)

Přílohy žádosti je možno doložit formou prosté kopie (sken). Mateřská škola je oprávněna si originály nebo ověřenou kopii dokumentů vyžádat v rámci správního řízení.

Originál žádosti a přílohy je zapotřebí doručit na příslušnou mateřskou školu.

MOŽNOSTI DORUČENÍ ŽÁDOSTI

• osobním podáním do rukou ředitelky nebo určeného zaměstnance MŠ
          • po předchozí telefonické domluvě (průběžné zápisy)
        • do datové schránky mateřské školy - není vyžadován el. podpis, žádost musí být odeslána z DS zákonného zástupce
        • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem na e-mailovou adresu MŠ
        • poštou

Upozornění: Pokud by bylo podání učiněno pomocí e-mailu bez uznávaného elektronického podpisu nebo obdobným způsobem bez podpisu (fax), je povinností zákonného zástupce doložit podepsaný originál žádosti do 5 dnů od učinění takového podání, a to výše uvedenými způsoby. V opačném případě není možno podání požadovat za platné a nelze zahájit řízení o přijetí dítěte.

Vysvětlivka:

Celodenní docházka - dítě má nárok na pobyt v MŠ po celou dobu provozu MŠ (06:00 - 16:30) od svého přijetí ke vzdělávání v MŠ až do ukončení docházky v MŠ (není však podmínkou, že dítě musí zůstávat i po obědě ve školce).

Polodenní docházka - dítě má nárok na pobyt v mateřské škole pouze do oběda, poté je nutné si dítě vyzvednout. A to platí po celou dobu vzdělávání dítěte v MŠ, od jeho přijetí až do ukončení docházky v MŠ. V případě změny z polodenní docházky na celodenní, by muselo dojít k novému správnímu řízení, tedy k novému zápisu dtěte do MŠ.

NÁVOD JAK POSTUPOVAT U ZÁPISU ZDE: Navod_-_Podani_zadosti_o_prijeti_ditete_k_predskolnimu_vzdelavani.pdf

• ZŠ a MŠ Ostrava-Hošťálkovice
      • +420 595 693 000 +420 725 059 530 ředitel