• Libore, děkujeme!!! (aneb mohli jsme si sáhnout na zlatou medaili)

Kdo si z obyčejných smrtelníků může sáhnout na ZLATOU medaili z Mistrovství světa v hokeji 2024?!? No přece MY! Žáci a pracovníci základní školy v Hošťálkovicích! Zážitek to byl jedinečný, ten, co se odehrává jednou za život - pro všechny! Při příchodu hokejové hvězdy skandovali naši žáci s takovou vervou, že jsme se obávali, že nám spadne tělocvična! Všichni v národních barvách, dresech, s hokejkami a deníčky na podpis. Sám mistr světa Libor Hájek byl jednoduše ohromný - milý, usměvavý, ochotný zodpovědět každou otázku i podepsat všechny papuče, trička, ruce, kartičky a čepice. Z všeobecné euforie budeme ještě dlouho žít!

DĚKUJEME!!!

• DO ŠKOLY BEZ AKTOVEK A S MÓDNÍM ÚČESEM

Možná si teď pokládáte otázku, jestli to jde? Jestli je možné jít do školy bez aktovky nebo batohu, ve kterých si vše nesete… Jde to! A to byste se divili, že úplně bez problémů! A proč si jednou neučesat něco jiného, než si běžně češeme? Tematické akce “Den bez aktovek” a “Den originálních účesů” vymysleli žáci spolu s učiteli v rámci Školního parlamentu, který má na starosti vnést do života ve škole také něco jiného, než jen učení, nebo taky “učit” jinak.

Úkolu donést si učební pomůcky a něco na zub v netradičních “nosidlech” se naši žáci zhostili naprosto jedinečně, netušili jsme, v čem všem je možné donést si do školy učebnice, sešity a svačinu. Při přehlídce v tělocvičně jsme si všichni naplno užili všeobecné kreativity - divili byste se, jak velký hrnec na vývar může posloužit jako “batoh”, stejně tak dětská oranžová tatrovka na provázku, výletní kufr, skateboard s helmou, odpadkový koš, přepravka na zvířata a mnoho dalších. Všechny nás nadšeně překvapilo, kolik originálních nápadů se ve škole sešlo.

Možnost zahrát si na profesionální kadeřnice měly, jak jsme viděli především na 1. stupni, hlavně maminky. :-) A že se jim to teda povedlo ! Některé kreace bylo škoda večer rozčesat - třeba chobotnici, pankáčské číro, balónkovou koláž, Coca-Cola cop, donut účes i s ledovou kávou v kelímku, talíř plný dobrot, Legoland a mnoho dalších úžasných nápadů…

Tyto originální dny jsme si náramně užili a hodně jsme se nasmáli. Co může být víc?

Lucie Šinková Pospíšilová

• Vydařená akce v muzeu

Letos poprvé pořádalo Národní zemědělské muzeum Ostrava u příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin pro žáky základních škol interaktivní program, ve kterém se návštěvníci seznámili s rostlinolékaři a s činnostmi, které významně přispívají k ochraně zdraví rostlin v České republice.

Žáci si prohlédli významné škůdce rostlin, mohli je  prozkoumat pod velkou lupou, kterou používají rostlinolékaři při své práci. Nemocné rostlinky pozorovali také pomocí mikroskopu. Jakým způsobem se monitorují škůdci a původci chorob rostlin si vyzkoušeli s pracovníky ÚKZÚZ.

Odhalit svoje znalosti pak mohli u odborného kvízu poznávání dřevin, plodin a cizokrajného ovoce. Všichni úspěšní řešitelé úkolů byli nakonec odměněni.

• ZŠ a MŠ Ostrava-Hošťálkovice
          +420 725 059 530 ředitel