• Soutěž v ZOO

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava ve spolupráci s Kruhem přátel ZOO vyhlásila soutěž pro žáky 5. tříd základních škol.
            Eliška, Bára, Jusťa, Vítek, Kryštof, Petr a Ema se do soutěže zapojili a spolu se třídou vyrazili. Chtěli si zde vyzkoušet své vědomosti o přírodě. Šlo především o šelmy žijící ve volné přírodě České republiky, jejich ohrožení a ochranu.  Teď páťáci netrpělivě očekávají výsledky soutěže a pevně věří, že postoupí do dalšího kola.

• Adaptační kurz

Víte, co je nejlepší na základní škole? Prázdniny. No a ty nám právě skončily. A protože k nám do šestých tříd přišli noví žáci, připravili jsme si pro jejich snazší přechod adaptační kurz.

Ten byl dvoudenní (6. a 7. září 2023), kdy hlavním cílem bylo seznámit se s novými spolužáky, tedy prolomit ledy. Následovaly aktivity na důvěru, protože ta je pro třídní kolektiv velmi důležitá.

Počasí vyšlo náramně, takže jsme si adaptační kurz skvěle užili.

• Výlet druháků a třeťáků

7. 9. 2023 druhá a třetí třída vyjela na poznávací zájezd do Štramberka. Navštívili  jeskyni Šipka s pračlověkem Bertíkem, muzeum Zdeňka Buriana a taky minizoo. Žáci také vystoupali na typickou věž nazývanou Štramberská trúba,odkud byl nádherný výhled po okolí. Na závěr výletu si děti zkusili upéct pověstné Štramberské ucho.

• Školní rok 2023/24

Organizace školního roku 2023/2024 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích:

• Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2023
            • Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2024.
            • Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2024.
            • Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023.
            • Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2023 a skončí v úterý 2. ledna 2024. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2024.
            • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2024.
            • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny od 11. do 17. března 2024.
            • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024.
            • Hlavní prázdniny budou trvat od pondělí 1. července 2024 do pátku 30. srpna 2024.
          • Loučení s deváťáky

Ve středu 28. června 2023 se žáci deváté třídy rozloučili s učiteli, mladšími kamarády a vlastně s celou školou. V pátek pro ně skončí povinná školní docházka a tak poslední dny chtějí ještě všechno užít a odnést si co nejvíce zážitků a vzpomínek.

Po rozloučení deváťáků následovala diskotéka, kterou si užili hlavně ti nejmenší.

• Škola malých čarodějů

V pátek 28. 4. se nám ve škole místo prvňáčků učili malí čarodějové a čarodějnice. Všichni museli plnit tajuplné úkoly a taky se pomocí kouzelné hůlky proměňovali na různá zvířátka. S chutí si zazpívali Bu, bu, bu... a naučili se básničku. Se vším jim pomáhala i čarodějná paní učitelka.

• UMÍME POMÁHAT!

Už roky se snažíme v rámci akcí Školního parlamentu konat dobré skutky. V tomto školním roce jsme se rozhodli, že uspořádáme sbírku na děti, které bojují se zdravotním handicapem, ale kterým se úžasným způsobem věnují trenéři z Colliery CrossFit Ostrava. Peníze vybrané pro nadaci Colliery Srdcem umožní těmto dětem, aby se mohly pod dohledem usměvavých coachů věnovat pohybovým aktivitám a cvičením, která by pro ně v domácím prostředí a bez speciálních cvičebních strojů a pomůcek nebyla proveditelná. Částka, kterou jsme na podzim vybrali, úplně a zcela všechny zainteresované nadchla - milí rodiče a milé děti, díky vaší laskavosti a velkému srdci se nám podařilo vybrat 9 000 Kč! Pro toto slova díků nestačí!  Velice si vážíme všech, kteří nám pomohli udělat dobrou věc. Peníze jsme slavnostně předali a za odměnu jsme si mohli vyzkoušet cvičební lekci, kterou pro nás v Colliery CrossFit Ostrava připravili.

• Pasování prvňáčků

16. 3. 2023 proběhlo v hošťálkovické pobočce KNIHOVNY MĚSTA OSTRAVY slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Paní knihovnice měly pro děti přichystané úkoly a všichni společně podnikli "výlet" na tajemný ostrov. Kdo zdárně splnil úkoly, byl pasován na čtenáře.

Paní knihovnce, moc děkujeme.

• ZŠ a MŠ Ostrava-Hošťálkovice
      • +420 595 693 000 +420 725 059 530 ředitel